Žuvelės – gydytojos

“Turkijos” žuvelės priklauso karpinių žuvų šeimai. Normalioje vandens temperatūroje nuo 15°C iki 28°C jos užauga iki 16cm ilgio. “Turkijos” žuvelės aptinkamos Jordanijos, šiaurės Sirijos bei pietų Turkijos upėse. Dėl paprastų ir neypatingai reiklių mitybos poreikių “Turkijos” žuvelės geba lengvai prisitaikyti ir yra tvirtos.

Gyvūnijos pasaulyje gerai žinoma, kad mažesni gyvūnai padeda dideliems gyvūnams pasirūpinti odos ar kailio higiena. Neišimtis ir žuvys. “Turkijos” žuvelės, dar vadinamos žuvys – gydytojos, ar žuvys – sanitarės, išvaduoja nuo nešvarumų bei parazitų kitas dideles žuvis, o esant sužeidimams, įdrėskimams – tuo pačiu dezinfekuoja ir gydo sužeistas vietas. “Turkijos” žuvelės turi pilvines žiotis. Jos yra visaėdės. Šios žuvys labiau mėgsta atakuoti sergančią odą negu sveiką todėl, kad paprasčiausiai nesveikas odos daleles lengviau „atkąsti“ en.wikipedia.org. “Turkijos” žuvelės neturi dantų, todėl jų kramsnojimas nėra skausmingas. Nukramsnota pažeista oda žuvims yra kaip maisto pakaitalas. 

Profesionalūs žuvų veisėjai, kurie specializuojasi būtent “Turkijos” žuvelių veisime jau turi daugiametę savo darbo patirtį. Didelis dėmesys skiriamas išvengti incuchto (artimos giminystės gyvūnų kryžminimas). “Turkijos” žuvelės dauginimuisi pastoviai imamos iš skirtingų veisyklų. Žuvys veisiamos ~8000 l. talpos veisykloje. 

Žvynelinės gydymas žuvelėmis

Dažnai žvynelinė (gr. psoriasis), neurodermitas susijusios su kiekvieno asmens žymiu gyvenimo ritmo bei kokybės pakenkimu. Tokių ligų eiga yra permaininga: trumpesni ar ilgesni ligos periodai pertraukiami vizualiai, išviršiniai apgaulingais ramiais periodais https://lt.wikipedia.org/wiki/Kry%C5%BEkaulis. Liga gali netikėtai paūmėti atsiradus stiprių dvasinių išgyvenimų. Susirgimo priežastys šiandien galutinai dar nėra žinomos, tačiau tvirtai manoma, kad šių ligų atsiradimą gali sąlygoti ir sąlygoja paveldimumas, stresai ir aplinkos užterštumo faktoriai.

Šalia tradicinių medicininių gydymo priemonių jau daugelį šimtmečių žvynelinė (psoriasis) gydoma naudojant šį žuvų – gydytojų gydymo metodą. Yra žinoma, jog jau 16 a. Turkijoje žvynelinė (psoriasis) buvo gydoma šiuo metodu. “Turkijos” žuvelės silpnai kramsnodamos ir čiulpdamos pažeistas odos vietas, švelniai pašalina sergančias, negyvas odos ląsteles ir suteikia pozityvų šalutinį mikromasažo efektą, kuris pagerina odos kraujo apytaką giliausiuose odos sluoksniuose.

Jei liga yra pažeidusi viso kūno odą, pacientas procedūras atlieka specialioje vandens talpykloje (“kubile” iki 500 l), ~34°C temperatūros vandenyje, kartu su 150 – 250 “Turkijos” žuvelių (4-10 cm ilgio). Jei liga pažeidusi tik rankų (iki alkūnių), kojų (iki kelių) odą – gali būti naudojami mažesni akvariumai. Atsižvelgiant į konkrečios ligos atvejį, vidutiniškai šis netradicinio gydymo kursas trunka 21 dieną www.herba.lt. Rekomenduojama kiekvienos procedūros trukmė – iki 1 val. kartą, ar du kartus per dieną. Procedūros metu šalia gydomojo žuvų poveikio pacientas patiria taip pat dar ir optimalų atsipalaidavimą.

                                                                                                 

Gydymas žuvelėmis – higiena ir saugumas

Po kiekvienos procedūros vanduo vandens talpykloje filtruojamas per ultravioletinių spindulių, biologinius bei mechaninius filtrus. Tuo būdu pašalinama net iki 90% vandenyje likusių pleiskanų. Po kiekvieno šios netradicinės terapijos kurso, prieš perduodant vandens talpyklą kitam pacientui, vandens talpykla ir filtro kapsulė (rėmas) yra dezinfekuojami, mechaniniai vandens filtrai pakeičiami naujais. Tuo būdu panaikinama galimybė užsikrėsti pvz. grybelinėmis nagų, odos ligomis.

Rate this post