„Visas ligas mes suvalgome”- sakydavo išmintingi senovės gydytojai. Dabar vėl pradedame mąstyti, ką valgome. Stengiamės pagražėti, sulieknėti, pasveikti teisingos mitybos pagalba.Deja, to maža, nes yra daugybė veiksnių, įtakojančių mitybos rezultatus – stresas, neekologiški, daug kartų apdoroti, negyvi produktai, vaistai (kontraceptikai antibiotikai ir kt.), judėjimo stoka. Jie mus lydi kasdien, ir toks gyvenimo būdas negailestingai išnaikina normalią žarnyno mikroflorą. 

Net 90% suaugusiųjų kenčia nuo žarnyno bakterijų pusiausvyros sutrikimo – disbakteriozės, dažniausiai slaptos jos formos, patys to neįtardami. Disbakteriozė pažeidžia organizmo vidinę pusiausvyrą ir sukelia įvairius sutrikimus: „nevirškinimą”, pykinimą, pūtimą, viduriavimą ar užkietėjimą, bei lėtines uždegimines ginekologines ligas, sezoninę ar nuolatinę alergiją. Net onkologiniai susirgimai gali būti siejami su virškinimo sistemos veiklos sutrikimais detoxic atsiliepimai. Taip pat ir bendriniai nusiskundimai– silpnumas, galvos svaigimas ar skausmas, „nešvari” oda, maišeliai po akimis, nudribęs pilvas, viršsvoris, celiulitas, depresija. 

Kodėl reikia vengti disbakteriozės?

Kodėl toks „menkniekis” kaip bakterijos, yra toks svarbus? Žmogaus virškinimo trakte gyvena apie 500 rūšių bakterijų – mokslininkai apskaičiavo, kad suaugęs žmogus savyje nešioja iki 1,5 kg bakterijų. Viename grame žarnyno turinio gyvena 30-40 mlrd. mikroorganizmų, kurie ne tik dalyvauja maisto virškinime, bet ir aktyviai gamina daugelį vitaminų, imunitetą palaikančias medžiagas, naikina toksinus. Organizmo atsparumas ligoms 70-80% priklauso nuo žarnyno būklės. Todėl būtina palaikyti jį sveiką, gerai dirbantį. O normali veikla būna tada, kai apsilankome tualete 2-3 kartus per dieną, o ne kas antrą dieną, kaip daugelis mūsų kiek

Atsiradus disbakteriozei jau nesvarbu, kaip „gerai” jūs maitinatės, kokius vitaminus ar papildus vartojate, kokią kosmetiką naudojate – viskas bus neefektyvu. Todėl norėdami pagerinti savo sveikatą pirmiausiai susirūpinkite žarnyno veiklos atstatymu. Iš pradžių reikia pašalinti kenksmingų bakterijų ir grybelių perteklių, išnaikinti parazitus, o po to atstatyti normalią pusiausvyrą taisyklingos mitybos, gerųjų bakterijų, saugių vaistų pagalba.

Dažniausiai naudojama ir geriausiai žinoma žarnyno valymo forma – tai paprasta klizma. Ji minėta jausenovinių kultūrų – Šumerų, Graikų, Egipto ir kt. raštuose. Rekomenduota ir pirmuosiuose krikščionybės šventraščiuose. Žarnyno valymo procedūros buvo labai populiarios visais amžiais, o jų ypatingą populiarumą XX a tikriausiai. sukėlė gydytojas J.H. Kellogg („Corn Flakes” kūrėjas). Amerikos Medicinos Asociacijos žurnale jis aprašė apie 40 tūkst. virškinimo ligomis sergančių pacientų gydymą dieta ir hidrokolonterapija, padėjusį išvengti chirurginio įsikišimo. Hidrokolonterapija – žarnyno valymas specialios aparatūros pagalba – kelias dešimtis kartų efektyvesnė už senovines, paprastas klizmas. Naujausios technologijos leidžia vandenį prisotinti deguonimi bei ozonu, tai žymiai padidina kovos su blogomis bakterijomis, grybeliais ir parazitais efektyvumą. 

Kada reikia atlikti žarnyno valymą

Būsenos, kurių atveju reikalingas žarnyno valymas:

  • Užkietėjimai, nuolatinis vidurius laisvinančių vaistų poreikis
  • Dažni galvos skausmai
  • Odos problemos (spuogai, egzema, psoriazė ir kt. 

     

Rate this post