Šiuolaikiniai žmonės itin neapdairiai elgiasi su savo kūnu – maitinasi neįvairiu, dažnai nenatūraliu maistu, troškulį malšina ne visada naudingais ir reikalingais organizmui gėrimais. Dėl tokio gyvenimo būdo tapo įprasta, kad organizmui reikalingų elementų trūkumas kompensuojamas įvairiais preparatais. Mokslinių pasiekimų dėka pasirinkimas yra be galo didelis – vaistinės pilnut pilnutėlės papildų, vitaminų, mikroelementų, tačiau tai sukelia ir sunkumų. Kaip sužinoti, ko tiksliai reikia Jūsų organizmui? Kaip tiksliai pasirinkti preparatą? Juk nuo to priklauso Jūsų sveikata, stiprybė, savijauta. Netinkamų preparatų naudojimas ir vieno ar kito elemento perteklius irgi gali sukelti problemas, lygiai taip pat kaip ir trūkumas – taigi svarbiausia išlaikyti harmoniją ir žinoti, ko konkrečiai reikia.

Kiekvieno mūsų kūne yra daugiau kaip 80 mikro- ir makroelementų iš 92, esančių gamtoje. Daugiau kaip 80 proc. žmonių turi nukrypimą nuo normos šių elementų „karalystėje“, o tai dažnai yra lėtinių ligų atsiradimo priežastis. Kiekvienas mikro-makroelementas turi tik jam būdingą funkciją. Vieni elementai veikia ūgį, kiti padeda praeiti nerviniams impulsams, treti tarnauja kaip statybinė mūsų kūno medžiaga lt.wikipedia.org. Šios statybinės medžiagos dalyvauja daugybėje biocheminių reakcijų.

Padėti išsiaiškinti savo mikro- ir makroelementų pusiausvyrą, bei pasirinkti reikalingas priemones jai atstatyti Jums gali padėti šiuolaikiškas organizmo elementų sudėties tyrimas, atliekamas iš plaukų. Plaukai yra nuostabiai tikslus rodiklis – kraujyje nustatomi 5-7 mikro-makroelementai, o iš plauko — net 25-42, be to – nėra jokios intervencijos ar iškreipto vaizdo. Plaukų tyrimas parodo žmogaus „elementinį“ portretą. Kiekvienas iš mūsų nuo gimimo atsineša polinkį kurio nors mikro-makroelemento trūkumui ar pertekliui, o tai sąlygoja atitinkamų susirgimu atsiradimą. Kraujas atspindi 2-3 dienų medžiagų apykaitą, o iš plauko gauname informaciją apie 8 mėnesių procesus, vykstančius mūsų organizme. Pavyzdžiui, seleno nustatymas plaukuose visiškai tiksliai parodo jo kiekį kraujo plazmoje, ląstelėse, kepenyse. Efektyviausiai nustatomi toksiniai elementai, susikaupę Jūsų organizme. Plaukai labai tiksliai atspindi organizmo persirgtas lėtines ligas bei informuoja apie dar nepasireiškusį sutrikimą – šis tyrimas suteikia galimybę iš anksto užkirsti jiems kelią bei pagerinti savo sveikatos būklę.

Kodėl svarbu tiksliai žinoti cheminių elementų kiekį organizme?

Svarbu todėl, kad cheminiai elementai nesintetinami mūsų organizme, o gaunami su maistu, oru, per odą, gleivinę. Deja, tik apie 20 proc https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDidininis_nuplikimas. žmonių neturi jokių nuokrypų ir yra harmoningai susiję su gamta. Šis ištyrimas atskleis, ar teisingai maitinatės, ar iš maisto pasisavinate būtinus elementus, ar nekenksminga aplinka, kurioje gyvenate ir dirbate, ar gerai funkcionuoja Jūsų virškinimo sistema, ar nesergate lėtinėmis ligomis ir ar nėra jų užuomazgų, kurių patys dar nejaučiate.
Šis diagnostikos ir gydymo metodas — efektyvi profilaktika prieš ankstyvą senėjimą, onkologines ligas, nuplikimo, nevaisingumo atvejais, taip pat imuninės sistemos stiprinimui.

Kaip pasiekti cheminių elementų harmoniją savo kūne?

Mūsų kūne karaliauja 15 gyvybiškai būtinų mikro-makroelementų: CINKAS, KALIS, SELENAS, MAGNIS, VARIS, MANGANAS ir kt. Tarp jų yra glaudūs tarpusavio ryšiai, t.y. jie veikia vienas kito įsisavinimą bei pasiskirstymo procesus. Tarp 15 gyvybiškai būtinų elementų yra 105 dvigubi bei 455 trigubi ryšiai, todėl išplaukia tikslios diagnostikos būtinybė, kurio gi mikro-makroelemento trūksta Jūsų organizmui – plaukų tyrimas jums atsakys į šitą klausimą ir tada jums liks atitinkamai koreguoti savo mitybą bei pasirinkti būtinus preparatus.

Vartojant kompleksinius mikro-makroelementus preparatus galite pagilinti svarbaus cheminio elemento deficitą. Pavyzdžiui, kalcis trukdys pasisavinti cinką, manganą bei fosforą. Cinko preparatai trukdys mūsų kūne nusėsti geležiai bei variui.

Mikro-makroelementai ir sportas

Šis diagnostikos bei gydymo metodas labai svarbus sportuojantiems žmonėms lt.wikipedia.org. Sportas — tai labai didelis krūvis organizmui, be to – kiekviena sporto šaka turi savo elementinį portretą. Todėl prieš ruošiant vaiką čempionu, reikia patikrinti, ar jis „mikroelementiškai sveikas“. Sportininku gali tapti tik tas, kurio organizme pakankamai mikro-makroelementų, t.y. pilnas „depo“, iš kurio jis gali eikvoti energiją. Be to, tai gali padėti išsirinkti ir sporto šaką.

Kam dažniausiai gresia medžiagų apykaitos sutrikimai susiję su cheminiu elementu deficitu ar pertekliumi?

Cheminių elementų trūkumas (ryškiausiai) pasireiškia:

 • vaikams ir paaugliams intensyvaus augimo periodu;
 • nėščioms ir krūtimi maitinančioms motinoms;
 • „darboholikams“;
 • sergantiesiems lėtinėmis ligomis,
 • sportininkams;
 • žmonėms, kurie dažnai laikosi įvairių dietų ar badauja, piktnaudžiauja alkoholiu, vartoja narkotikus;

Cheminių elementų perteklius (susikaupimas) dažniausiai būdingas:

 • Gyventojams, gyvenantiems teritorijose, kur yra metalurgijos, chemijos, radiotechnikos, stiklo gamyklos, akumuliacinės elektrinės, taip pat esant intensyviam transporto judėjimui ir sankaupai. Taip pat į rizikos grupę patenka šių profesijų žmonės: metalurgai, suvirintojai, šaltkalviai, chemikai, vairuotojai, degalinių, autoservisų ir policijos darbuotojai, kirpėjos.

Kokios ligos ir sutrikimai dažniausiai susiję su elementu disbalansu? 

Pirmiausia šios:

 • odos, nagų, plaukų ligos (nuplikimai);
 • alerginiai susirgimai;
 • nutukimas;
 • sąnarių skausmai, osteoporozė, osteochondrozė;
 • kraujo ligos (anemija);
 • nevaisingumas, potencijos sumažėjimas;
 • vaikų ūgio ir vystymosi sutrikimai;
 • nervingumas, dirglumas, depresija.
 • susilpnėjusi imuninė sistema;
 • nuovargio jausmas;

Sužinoti savo cheminę formulę – tai gyventi atmerktomis akimis, žinoti, kuo gydytis, kokie sutrikimai ir kaip jų išvengti. 

Rate this post