Straipsniai

Kokį kasos aparatą verta įsigyti: naują ar naudotą?

Kasos aparatų pasirinkimas – tikras galvos skausmas pradedantiesiems verslininkams ar net tiems, kurie mažmenine prekyba užsiima daugelį metų. Pasikeitus įstatymams ir teisiniam reguliavimui buvo nutarta, kad kasos aparatai bus privalomi visiems individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, kurie prekiauja patalpose ne tik maisto produktais, bet ir kitomis prekėmis, išskyrus tam tikrus išskirtinius atvejus, aptartus kartu su mokesčių reguliatoriumi.

Kasos aparatų pasiūla

Tad kilo nemenkas sujudimas dėl to, kokį kasos aparatą pasirinkti. Dažniausiai iškilęs klausimas buvo: naują ar naudotą kasos aparatą rinktis? Kasos aparatas – reikalinga priemonė, kuri bus naudojama veiklai vykdyti, o kasos aparato naudojimas yra griežtai reglamentuotas, todėl svarbu atsakingai priimti sprendimą.

Kasos aparatų pasiūla išties didelė, jie vienas nuo kito skiriasi ne tik funkcijų gausa, bet ir gana žymiais kainų svyravimais, todėl pasirinkti tinkamiausią prietaisą pagal vykdomos veiklos pobūdį gali būti išties sudėtinga. Specialistai rekomenduoja pirmiausia įvertinti savo veiklos pobūdį ir planuojamą apyvartą. Jeigu mažmeninė prekyba nebus arba nėra planuojama labai intensyvi – gali pakakti paprastesnio, o kartu ir pigesnio kasos aparato, tad šiuo atveju galima svarstyti apie jau naudoto kasos aparato įsigijimą. Tačiau jei prekybos apimtys ir intensyvumas planuojami labai dideli ir aktyvūs, reiktų galvoti apie profesionalesnį, funkcionalesnį ir, žinoma, brangesnį kasos aparatą ir jį rinktis iš naujų kasos aparatų pasiūlos.

Kasos aparatų kainos

Kasos aparatų kainos gali skirtis kelis kartus ir siekti tikrai dideles sumas, todėl labai svarbu iš anksto numatyti kokią pinigų sumą planuojama skirti kasos aparato įsigijimui. Šis kriterijus padės susiaurinti paiešką, apsistojant ties planuojamą sumą atitinkančiais kasos aparatais, tai palengvins apsisprendimą ir sutaupys laiko, skirto paieškoms. Svarbu įvertinti ir tai, kokių kasos aparato techninių charakteristikų pakaks jūsų vykdomo verslo apskaitai. Tai yra svarbu, nes kartais reikalaujamos charakteristikos prieinamos tik naujesnio modelio kasos aparatuose, tai reiškia, kad jau naudotų kasos aparatų pasiūla paprasčiausiai neatitiks prekybininko kasos aparatui keliamų reikalavimų arba jų transportavimas kainuos kone tiek pat kiek kainuoja naujas kasos aparatas. Todėl prieš renkantis kasos aparatą patartina peržvelgti naujų ir naudotų kasos aparatų pasiūlą, pasidomėti kainomis, funkcionalumu, įvertinti papildomų naudų, tokių kaip gamintojo garantija, poreikį.

Didžiausias naujo kasos privalumas prieš naudotus kasos aparatus – gamintojo suteikiama garantija. Niekas nėra apsaugotas nuo nekokybiškos, brokuotos prekės įsigijimo, tačiau gamintojo garantija suteikia žinojimą, kad tam tikrą nustatytą laiką gamintojas tvarkys ar prižiūrės kasos aparatą nemokamai, o tai gali padėti sutaupyti pinigų. Pagrindinis ir didžiausias naujų kasos aparatų trūkumas – aukšta kaina. O tai dažnai nulemia sprendimą rinktis naudotą kasos aparatą, nes ne kiekvienas verslininkas gali sau leisti investuoti į brangų įrenginį.

Didžiausias naudoto kasos aparato privalumas – prieinama kaina. Naudotus kasos aparatus galima apžiūrėti prekybos vietoje ir tuojau pat įsigyti bei pradėti naudoti, nereikia laukti kol jis bus pristatytas iš kitos prekybos vietos. Tačiau naudotų kasos aparatų didžiausias trūkumas – jokių garantijų. Dažnai naudotų prietaisų prekybos vietos, perkant įrenginį, neduoda jokios garantijos arba ji suteikiama vos kelioms savaitėms. Tai reiškia, kad jei kasos aparatas suges, visas remonto išlaidas turės padengti naujasis savininkas, o tai kartais viršija net naujo kasos aparato kainą. Tuo pačiu teks laikinai apriboti savo veiklą, o tai atneš finansinių nuostolių. Tad visa atsakomybė krenta savininkui, skirtingai nei įsigijus naują – šio priežiūra ir remontas kurį laiką bus gamintojo atsakomybė.

Nusprendus įsigyti naudotą kasos aparatą, rekomenduojama jį gerai apžiūrėti, įvertinti korpuso būklę, jei jis labai apsidėvėjęs, tikėtina, kad remonto gali prireikti pakankamai greitai. Taip pat būtina aparatą įjungti ir patikrinti jo veikimą. Rinkoje yra tikrai didelis naudotų kasos aparatų pasirinkimas (tiek kokybiškų, tiek nekokybiškų), tačiau neskubant ir atidžiai renkantis įrenginį galima sutaupyti bei įsigyti tikrai kokybišką prekę.