Vakare po darbo grįžtate namo, o jūsų kojos – sunkios, lyg švino pritvinkusios. Kojų nuovargis – dažnai mus varginanti problema.

Keiskite batus arba profesiją

Kojos pernelyg nuvargti gali dėl kelių priežasčių: venų išsiplėtimo, plokščiapadystės, antsvorio, neišmankštintų kojų raumenų. Kojų nuovargio kaltininkė gali būti ir profesija. Pavyzdžiui, padavėjai, pardavėjai, kirpėjai, mokytojai, didelę dalį dienos praleidžiantys ant kojų, dažnai skundžiasi kojų bei pėdų skausmų. Kad palengvintumėme savo kojoms susidoroti su per dieną patiriamu fiziniu krūviu, pirmiausiai turime nešioti patogią, tinkamo dydžio, minkštą, iš natūralios odos ar  kokybiško jos pakaitalo pagamintos avalynės. Pamirškite apie siaurą avalynę ir aukštakulnius. Kojines nešiokite linines ir šilkines, o nailoninių ir kaproninių venkite.

Mankštinkite kojas

Atėję namo, nusiaukite, nusimaukite kojines, atsigulkite patogioje horizontalioje padėtyje, o kojas pakelkite į viršų, atrėmę jas į sieną. Po 10 minučių pajusite jėgų antplūdį ir nuovargio sumažėjimą.

                                                                                          koju-atgaivinimas-po-sunkios-dienos

Kojų nuovargiui sumažinti naudinga daryti specialius pratimus

  • Pasistiebkite taip, kad kulnas nuo žemės pakiltų 1 cm ir staigiai nuleiskite ant žemės. Judesį pakartokite 20 kartų.
  • Sulenkite kojų pirštus į pėdų vidų, o tada juos lyg katė išrieskite į išorę. Kartokite šį judesį po keletą kartų per dieną en.wikipedia.org.
  • Atsisėskite, vieną koją uždėkite ant kitos kojos. Viena ranka laikykite pėdą ties jos viduriu, o kita ranka tempkite kojos pirštus į viršų.

Vaikščiokite basomis

  • Kojas galima masažuoti šiurkščiu rankšluosčiu. Paimkite rankšluostį už kraštų, priglauskite prie pėdos, ir patrinkite.
  • Švelnesniais judesiais trinkite ir kelius bei klubus. Kai oda taps rausva, masažą nutraukite. Kojas patepkite maitinamuoju kremu lt.wikipedia.org. Vietoj rankšluosčio galite naudoti šepetį, tačiau jo šeriai neturėtų būti labai šiurkštūs, kad masažo metu nepažeistumėte odos.
  • Sportinių prekių parduotuvėje arba vaistinėje galite nusipirkti ratukinį masažuoklį pėdoms. Jis stimuliuos kraujotaką, sumažins kojų nuovargį.
  • Ne blogiau nei masažas, kojoms naudingas yra vaikščiojimas basomis. Namie, darže, paplūdimyje stenkitės kuo dažniau vaikščioti nusiavę.

Rate this post