Šiandien parduotuvių lentynose gausu įvairiausių plaukų priežiūros priemonių: putos, lakas, žele, kremai, pastos, serumai, purškikliai, aliejai, losjonai ir kiti. Nėra lengva išsirinkti tinkamą produktą iš tokios gausybės, o išbandyti visų neįmanoma. Tikimės, kad šis straipsnis padės susiorientuoti gausybėje produktų ir pasirinkti tinkamiausią kiekvienam plaukų tipui.

Nuo karščio apsaugantys plaukų priežiūros produktai

Jei dažnai plaukus džiovinate džiovintuvu arba naudojate plaukų lyginimo žnyples, būtina naudoti nuo karščio apsaugantį produktą, kadangi ilgalaikis karščio poveikis stipriai pažeidžia plaukus. Nuo karščio apsaugantys produktai būta purškalo, kremo ar losjono pavidalu.

  • Žvilgesio suteikiantys serumai, aliejai

Serumai suteikia blizgesio pažeistiems plaukams. Jie naudojami ant išplautų drėgnų arba sausų laukų.

  • Putos

Putos – tai pats švelniausias plaukų modeliavimo produktas. Jos suteikia plaukams švelnumo ir nedidelę fiksaciją modeliuojant. Putos pasirenkamos priklausomai nuo plaukų tipo: vienos suteikia apimties ir purumo, kitos padeda susitvarkyti su nepaklusniomis garbanomis. Putos įtrinamos į šviežiai išplautus drėgnus plaukus. Plaukai gali būti džiovinami natūraliai arba džiovintuvu.

  • Lakas

Plaukų lakas – tai viena stipriausių plaukų fiksacijos priemonių. Lakas purškiamas ant jau suformuotos šukuosenos jai sutvirtinti bei suteikti žvilgesio.

  • Lyginantys kremai

Plaukus lyginantys kremai padeda susitvarkyti su nepaklusniais plaukų galiukais bet padeda išlaikyti nepakitusią šukuoseną esant drėgnam orui, jei plaukai linkę garbanotis. Lyginantys kremai tepami ant visų plaukų po išplovimo en.wikipedia.org. Jei galiukai ypač pažeisti linkę „raitytis“, jie ištepami gausiau.

  • Modeliavimo kremai ir losjonai

Modeliavimo kremai ir losjonai yra skirti norint šukuosenai suteikti ilgai išliekančią formą. Kai kurie jų yra skirti garbanotiems plaukams, kiti tinka ir lygiems. Nedidelis kiekis losjono ar kremo įtrinamas į išplautus plaukus ir suformuojama norima šukuosena. Išdžiovinama džiovintuvu. Kai kurie modeliuojantys kremai sudėtyje turi drėkinančių komponentų ir padeda plaukams ilgiau išlaikyti drėgmę.

  • Žele

Plaukų žele suteikia plaukams apimties ir fiksuoja šukuoseną. Kai kurios žele suteikia „šlapių plaukų“ įspūdį. Žele nerekomenduojama ypač silpniems ir ploniems plaukams, nes juos apsunkina ir nutempia žemyn. Žele užtepama ant drėgnų plaukų, džiovinama džiovintuvu arba leidžiama išdžiūti natūraliai.

  • Vaškas

Plaukų vaškas yra tinkama priemonė išlyginti pasišiaušusius plaukus bei suteikti tekstūros sruogomis iškarpytiems plaukams. Vaškas tepamas ant išplautų sausų plaukų pradedant labai nedideliu kiekiu ir pridedant pagal poreikį. Padauginus vaško plaukai atrodys riebūs ir sulipę.

Rate this post