Moto-akrobatikos renginio teisėjai: šiais metais į veidą spjaudyti nebeleisime

Artėjant gegužės 6-ąjai ir renginiui didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje „Stunt Riding 6K Euro Cup“, ryškėja praeitų metų niuansai ir konfliktai tarp dalyvių ir teisėjų.

© Organizatorių nuotr.

Besiruošdami objektyviam dalyvių vertinimui, teisėjai Tadas Garšva ir Virginijus Žukauskas bei organizatorius Mantas Vybornas prisimena ir praeitų metų peripetijas. Kalbėdami apie vertinimo sistemą ir griežtumą, jie teigė, kad šiais metais neleis niekam spjaudyti į veidą: kad ir kokia didele žvaigžde dalyvis besijaustų. „Todėl šiais metais žmogaus, apie kurį kalbame, sąrašuose ir nerasite. Norisi lygios ir subrendusių žmonių kovos, o ne vaikiškų principų nelaimėjus“, – apie šių metų renginį ir vertinimą kalbėjo organizatorius M. Vybornas.
Susiję straipsniai:

Motoakrobatikos vunderkindas gavo varžovams pavydą keliantį motociklą
  (16)

Lietuvoje pirmą kartą vyks motociklų akrobatikos čempionatas
  (9)

If playback doesn’t begin shortly, try restarting your device. Stunt Riding 6K Eurocup Share Share with playlist An error occurred while retrieving sharing information. Please try again later. Suggested videos 0:00 0:00 0:00 / 1:01 Live
Copy video URL Copy video URL at current time Copy embed code Report playback issue Copy debug info Stats for nerds About the HTML5 player Stunt Riding 6K Eurocup – YouTube

Lengvai pasiekiami straipsniai.

Šaltinis: http://www.delfi.lt/auto/laisva-pavara/moto-akrobatikos-renginio-teisejai-siais-metais-i-veida-spjaudyti-nebeleisime.d?id=67784136

Butai: pirkti ar nuomoti?

nauji butaiKiekvienas žmogus svajoja apie nuosavus namus, kuriuose galėtų jaustis saugus ir laimingas. Nenuostabu, jog jų poreikis atsiranda dar vaikystėje ir iki pat pirmųjų plytų pirkimo išlieka aktualus gyvenime. Savarankiško gyvenimo pradžioje butai dažniausiai nuomojami, kadangi galimybės įsigyti nuosavą yra ne tokios ir paprastos. Visgi, finansininkai teigia, kad bet kuriuo atveju yra geriau pirkti ir investuoti turimas pajamas jau į nuosavą būstą. Dažnai visuomenė kartoja, kad tokių galimybių nėra, tad pasilieka prie nuomos varianto. Verta apsvarstyti, ar butai Vilniuje tikrai tokie brangūs, kad pirkti jų niekaip nepavyktų ir tektų tenkintis nuomos teikiamomis galimybėmis?

Nuoma – pražūtis?

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nekilnojamojo turto neperka yra tai, kad neturi pradinės investicijos arba bankai nesuteikia paskolos. Tokiu atveju tenka tenkintis nuomos galimybėmis. Įdomu tai, kad vidutiniškai nuomos kaina mėnesiui Vilniuje kainuoja iki 300 eurų. Lygiai tiek pat reikia mokėti pasirinkus nusipirkti naujos statybos butą. Tokiu atveju kyla klausimas: kam mokėti šeimininkams ir praėjus tam tikram laiko tarpui neturėti nieko apčiuopiamo, kai galima mokėti bankui už po 15 ar 20 metų džiaugtis turint nuosavus namus? Parduodami butai dažniausiai įsipareigoja išsimokėti per gana ilgus metus, tad verta apsvarstyti, ar pirkimas nebūtų geresnis pasirinkimas. Juolab, juk yra kur kas daugiau išeičių, kur galima būtų gauti reikiamą pinigų sumą: kredito kompanijos, giminaičiai, kitokio pobūdžio skolintojai. Žinoma, niekas nenori būti skolingas, tačiau bet kuriuo atveju labiau apsimoka pinigus atiduoti kitiems asmenims, tiems, kurie suteikė paskolą, o ne buto šeimininkams.

Kodėl nuoma yra prastas pasirinkimas?

Parduodami butai dažniausiai būna naujos statybos, tad galite būti tikras, jog gautas nekilnojamas turtas bus tvarkingas: pradedant vamzdynais ir baigiant langais bei durimis. Dažniausiai nuomojami butai nepasižymi tokiu tvarkingumu. Juk išsinuomoti naujai įkurtą tenka galimybės tikrai rečiau. Galiausiai, pagrindinis minusas, kuriuo galima būtų apibrėžti nuomą yra tai, jog niekada negalite būti tikras, kada nuomininkas nebenorės jums teikti savo paslaugų. Net ir tokiu atveju, jei esate pasirašęs sutartį – nesate užtikrintas. Dažniausiai pažymima, kad vienai ar kitai pusei sulaužius sutartį teks sumokėti nustatytą baudą. Jei savininkas nori butą parduoti – tokiu atveju 300 eurų jam tikrai nepasirodys didelė suma ir paprasčiausiai lieps staiga išsikraustyti.

Parduodami butai patraukliomis kainomis laukia savo šeimininkų, kuriuose pastarieji įsikurtu. Jei ir jūs nuomojate butą – paprasčiausiai pasiskaičiuokite. Juk metate pinigus į balą ir praėjus tam tikram laiko tarpui tikrai suvoksite, kad nieko apčiuopiamo neturite.

Vestuvinių suknelių nuoma – ką pasirinkti?

Nuotaka.comVestuvės – neabejotinai viena svarbiausių dienų žmogaus gyvenime. Nors šventė smagi ir iškilminga, ji taip sukelia ir daug streso, ypač jaunajai. Ne paslaptis, jog moterims yra labai svarbu tai, kaip jos atrodo ir ką apie jas mano kiti, todėl tokią svarbią dieną kaip vestuvės, visos jaunosios nori atrodyti nepriekaištingai, ypač žinant kad ją visos ceremonijos metu akylai stebės tiek jos, tiek jos būsimojo vyro šeimos (tik įsivaizduokite kokia įtampa).

Graži šukuosena, manikiūras ir kiti panašūs atributai yra labai svarbu, tačiau tikriausia visi sutiksite jog pats svarbiausias iš jų visų yra vestuvinė suknelė. Būtent vestuvinės suknelės didžiąja dalimi nulemia tai, kaip savo vestuvių dieną atrodo jaunoji.

Jau tikriausiai nereikia kalbėti apie tai, kodėl vestuvinių suknelių nuoma yra geriau nei jų pirkimas? Sutaupote pinigus, atsikratote atsakomybės, galite rinktis kur kas prašmatnesnius modelius ir t.t. Tačiau šioje vietoje iškyla dar viena dilema – juk vestuvinių suknelių nuoma besiverčiančios įmonės turi tokį platų asortimentą, tad kaip gi išsirinkti patį tinkamiausią variantą?

Visų pirma supraskite kaip svarbu yra matuotis sukneles. Jokiais būdais nesirinkite suknelės internetu – nuotraukoje ji gali atrodyti vienaip, o realybėje, ant jūsų kūno, visiškai kitaip. Būtent dėl šios priežasties, visos vestuvinių suknelių nuoma besiverčiančios įmonės pataria atvažiuoti į jų salonus ir visų pirma pasimatuoti suknelę, prieš ją išsinuomojant. Labai svarbus momentas – atsivežkite tuos pačius, ar bent jau labai panašius aukštakulnius, kuriuos avėsite savo vestuvių dieną. Nepatikėsite kokią didelę svarbą visai jūsų išvaizdai ir tam, kaip ant jūsų kūno krenta vestuvinė suknelė turi aukštakulniai.

Atkreipkite dėmesį į savo kūno formas – jei esate apvalesnė, rinkitės ilgesnes sukneles, jos paslėps jūsų kojas. Jei visiškai neturite liemens, gali panaudoti specialų šniūrelį, kuriuo susirišusi savo juosmenį atrodysite dailiau. Esame tikri, kad kiekvienos vestuvinių suknelių nuoma užsiimančios firmos konsultantai jums nuoširdžiai patars kokį variantą pasirinkti geriausia. Tačiau nepamirškite ir savo nuomonės, juk jei atrodysite graži sau, patiksite ir kitiems.

Vestuvinių suknelių nuoma – http://nuotaka.com/

Modernus vonios kambarys

Vonios kambarysLaikai keičiasi ir į visų mūsų gyvenimus vis didesniu tempu nenumaldomai veržiasi šiuolaikinės technologijos. Dažniausiai tenka susidurti su informacinėmis technologijomis ir jų naujovėmis – naujais telefonais, kompiuteriais, ir t.t. Tačiau neverta pamiršti, jog naujovės sparčiai diegiamos ne tik IT, bet ir daugelyje kitų gyvenimo sričių.

Galbūt sunku patikėti, jog vonios kambarys irgi gali būti modernizuotas ir pritaikytas naujosioms technologijoms. Pavyzdžiui, Japonijoje jau dabar yra paplitę automatizuoti klozetai – paspaudus vieną mygtuką atsidaro viršutinis klozeto dangtis, paspaudus dar vieną mygtuką atsidaro ir antrasis. Taip pat, pačiame klozete yra įmontuotas judesio sensorius, kuris jums atlikus gamtinius reikalus automatiškai nuleidžia vandenį – viskuo pasirūpinta.

Žinoma, ne visi modernaus vonios kambario įrengimai yra tokie „kosminiai“. Pavyzdžiui, toks ganėtinai primityvus bet neapsakomai praktiškas dalykas kaip automatinis apšvietimas turėtų būti sumontuotas kiekviename moderniame vonios kambaryje. Įsivaizduokite – jūs itin skubate prispaustas gamtos reikalų ir jums nereikia gaišti papildomo laiko tam jog įjungtumėte arba išjungtumėte šviesą. Taip pat, jei jūsų rankos šlapios, šis įrengimas yra itin pravartus.

Modernus vonios kambarys nereiškia vien technologinius išradimus, kurie gali palengvinti su vonia susijusią gyvenimo dalį. Modernus vonios kambarys visų pirma turi turėti modernią išvaizdą – pamirškite tas senoviškas sovietines žalios ar žydros spalvos plyteles bei virš jų byrantį tinką. Tai atgyvena, kuri turėtų būti kuo greičiau pašalinta. Šiais laikais parduotuvės pilnos įvairiausių gražių plytelių su spalvingais raštais ar net užrašais. Jos nekainuoja labai daug, tačiau gali kardinaliai pakeisti jūsų vonios kambario vaizdą.

Taip pat nederėtų pamiršti ir apšvietimo. Vonios kambarys dažniausiai neturi langų, todėl apšvietimas turi būti pakankamai geras – kad negadintumėte savo akių ir visi vaizdai atrodytų šviežiai. Tad jei jūsų vonios kambaryje vis dar stūkso senoviniai geltoni šviestuvai, kurie vos šviečia o jų blankus apšvietimas varo į depresiją, tučtuojau juos pašalinkite. Nors naujos halogeninės ar LED lemputės kainuoja šiek tiek brangiau, jos sunaudoja žymiai mažiau elektros energijos, tad kainos status quo pasieksite būtent per šį faktorių.

Viskas, ką reikia žinoti apie tinkamą baidarių nuomą

baidariu nuomaBaidarės – populiarus laisvalaikio leidimo būdas tarp lietuvaičių. Ši pramoga padeda išlaisvinti mintis, suaktyvinti savo kūną, tuo pačiu pajusti energijos dvasią. Baidarių nuoma per paskutinius porą metų išaugo beveik per pus. Matyti, kad vis daugiau tautiečių susidomi šia pramoga. Klausimų kyla daug, o kur rasti visus reikalingus atsakymus?

Baidarių nuoma, pirmiausia, yra skiriama pagal tai, kokios tiksliai pramogos jūs norėsite.

  • Kur planuojate plaukti?
  • Koks jūsų fizinis pasiruošimas?
  • Kokio ilgio distanciją norite įveikti?..

baidareKonkretizavus savo norus profesionalas jums rekomenduos geriausiai tinkantį variantą. Būtent todėl nuoma yra daug geresnis pasirinkimas, nei kad pirkimas. Juk nuolatos galite keisti maršrutus ir intensyvumą. Įsigijus tokią, kuria galima plaukti tik ramia upe – negalėsite išbandyti audringojo Nemuno. Baidarių nuoma leidžia pasimėgauti visiškai skirtingais variantais.

Ne daug kas žino, tačiau kartu su baidare yra galimybė išsinuomoti ir įvairius priedus, kurie paprasta skirti, kad plaukimas būtų daug komfortabilesnis. Tuo pačiu priedai dažniausiai rekomenduojami tiems asmenims, kurie dar nėra patyrę šio tipo sporto šakos plaukime.

  • Siūloma prijuostė, kurios metu galima užsidengti kūną ir taip bent kiek minimaliai sumažinti drėgmę.
  • Virvė, kuri leidžia susirišti kelioms baidarėms.
  • Žinoma, gelbėjimosi liemenė. Ji labai varžo judesius, tačiau labai rekomenduojama pradžiamoksliams.
  • Vairas, kuris padeda sėkmingiau manevruoti prietaisą. Valdoma kojomis.

Jei nusprendėte šio tipo pramoga pasinaudoti pirmą kartą, rekomenduojame susirinkti informaciją, kuri padėtų saugiau jaustis.

  • Jei baidare plaukai tos pačios lyties asmenys – gale turėtų sėdėti sveriantis daugiau.
  • Jei plaukia vyras ir moteris – vyras sėdi gale.
  • Jei plaukia suaugusysis ir vaikas – suaugęs žmogus sėdi gale.
  • Išsinuomoti galite tiek valandiniu, tiek paros laiko tarpu.
  • Prie naudojantis baidare rekomenduojame kelias dienas mankštintis. Kitu atveju galite pasitempti nugaros raumenis.
  • Būtinai naudokite kremą nuo saulės. Net ir debesuotą dieną galite labai stipriai įdegti.
  • Įsidėkite maisto ir vandens, jei planuojate plaukti visą dieną. Taip pavyks sutaupyti daug jėgų. Valgykite ir gerkite net jeigu ir nenorite.

Baidarių nuoma prisitaiko prie kiekvieno kliento poreikių ir stengiasi juos patenkinti atsižvelgdama į turimas galimybes. Fizinis pasiruošimas visą plaukimą padarys kur kas smagesniu. Visgi, net jei nesate sportuojantis asmuo – tai puiki galimybė smagiai praleisti laiką. Pasinaudokite ja.

Designer ties

mens tiesDesigner ties usually are a little bit more expensive than regular ties, but it is definitely worth the money. You ask why? Because this tie is not only an accessory that will improve your overall outfit, it is also an indicator of the position in social community or even your views on something.

Designer ties can be compared to watches – it is not only the thing that provides you with the information about the time, but it is also a detail in your style. That’s why there are a lot of different watch brands with different price range. The same goes for designer ties – if the designer that designed the tie is really well-known worldwide, then the price might be huge.

How do you separate regular ties from designer ties? Well, if you are not an expert this might be complicated, since all ties are really similar. However, designer ties usually are made with some ‘out of the box’ ideas, they have some unusual colours or patterns. While all regular ties that can be found in the convenient or clothing stores look pretty much the same, designer ties are really outstanding. So if you are stylish person and want to stand out of the crowd, designer ties will definitely fit for you the best. Even though designer ties are a little bit more expensive than regular ties, it is really worth the money. You will look different and attractive, so you will get more attention both from ladies and gentlemen.

Feel free to search for more information on the Internet about designer ties – this will definitely help you to form a better overall understanding what designer ties are all about and why you should invest your money in it, since it cost several times more than regular ties.